Gimp 2.6

Gimp 2.6 שוחררה לפני מספר ימים ואין כמו לשבת ולצפות בסרטון המרהיב של Rolf Steinort כדי ללמוד על השינויים שהגרסה החדשה מציעה. Rolf לא מפסיק להפתיע אותי בהשקעה וביכולת ההתמדה שלו (שחרור סרטון איכותי אחת לשבוע). מי שלא מכיר אז Meet The Gimp הוא בלוג שמוקדש ללימוד Gimp (באמצעות הסרטונים שמכין Rolf). בעבר כתבתי על האתר, וחבל שאין לי זמן לעבור ביסודיות על כל הסרטים שהוא הכין. בכל מקרה: הייתי ממליץ להוריד את קובץ ה- mp4 שהוא הכין, להגביר רמקולים ולנגן אותו ב- Totem/VLC (זאת לא תקלה שהמסך בהתחלה קצת חשוך…).

נ.ב.

קבצי ההתקנה של Gimp 2.6 באתר שלו תקינים. הקבצים מיועדים לאובונטו 32 (למי שלא מוכן לחכות, כמוני) עד שהגרסה החדשה תופיעה במאגרים.

7 תגובות בנושא “Gimp 2.6”

 1. תודה. לא הכרתי את האתר הזה, כנראה שכחתי שקראתי אותו אצלך.

  אגב, לא ראיתי שיפורים כאלו דרסטיים מבחינת השימוש (למשל ב־2.4 הוסיפו את הכלי Foreground Select Tool שזה כלי רב עוצמה).

  בכל מקרה, האתר הוסף מיידית לרשימת הקריאה שלי :).

 2. שלום שלומי
  מבחינת עיצוב מימשק המשתמש: יש שינוי גדול (לטובה). בנוסף התחילו להשתמש בערכת Cairo (כך שהמראה נראה מלוטש יותר). בנוסף יש המון שינויים קטנים…
  יש בעיה עם אתרים כאלו. אתה הכרת אותו רק עכשיו, אבל מה תעשה עם כל המידע הצבור שם? יקח לך המון זמן לעבור על 66 הסרטים שכבר יש שם, ואם תעבור רק על הסרטונים החדשים תפספס הרבה חומר חשוב…

 3. עוד קצת ונשכח מפוטושופ.

  עכשיו רק חסרים פלאג אינים מסביב עם יכולות שיקרבו אותנו לפלאג אינים של פוטושופ (בעיקר ניקוי רעשים מבחינת צלמים).

 4. מחפשת נואשות (ממש) עזרה ב"ג'ימפ", לאפליקציה ספציפית שחיונית ביותר למחקר שלי ויש אותה בפוטושופ (תקציבי מחקר בימינו דלים ביותר מכדי לרכוש פוטושופ ליישום הצר שאני מחפשת).
  בתחום הפולימרים יש תופעה של הופעת כתמי צבע. כדי להילחם בהופעתם אני מפתחת חומרים וטיפולים כימיים. כדי לבחון את השפעתם עלי להשוות כמותית בין עוצמות הצבע של הכתמים שלאחר הטיפול. אני מצלמת את הדגמים בתא-אור מבוקר (מצלמה קנון פאוארשוט SX100). מעוניינת לדעת איך ניתן ב"ג'ימפ":
  1) לסמן שטח מוגדר וקבוע על כל דגם.
  2) למדוד בתוך אותו השטח את עוצמת הצבע (סכום או ממוצע)
  אני יודעת שהמצלמה ב-auto mode עובדת עם הגדרת צבעים בשיטת sRGB color space. ידוע לי שפוטושופ מודדת את מה שאני מחפשת ואף הופכת את הערך הנמדד לשיטת CEILAB (כדי לחשב ממנו את דלתא E, שהוא ערך חיוני, מקובל להשוואה כזו). הנחתי שאם "ג'ימפ" כ"כ דומה לפוטושופ, מוכרחה להיות גם לה אופציה כזו, כי גם ג'ימפ עובדת עם sRGB להגדרת צבעים. רגע לפני יאוש אני מקווה לעזרה מכם. תודה מראש.

 5. שלום דורית

  אם הבנתי נכון:
  לסמן שטח בתמונה: כל אחד מכלי ה- select tools יודע לבצע את העבודה.
  לגבי עוצמת הצבע: נראה שמפת היסטוגרמה יכולה לתת מענה לבעיה (ניתן לבחור ב- value ולראות את עוצמת הצבע בכל אחד מצבעי היסוד).

  כדאי שתשאלי בפורום whatsup:
  http://www.whatsup.org.il
  שם יש מומחים גדולים ממני לתוכנה.

 6. אילן שלום, ראשית תודה כנה על התייחסותך ותגובתך.
  שנית, צר לי אם לא הובנתי כראוי ואנסה לחדד בקצרה:
  אני חייבת לבצע מעבר מ-RGB MODE לשיטת L*a*b* color space.
  השיטה האחרונה מגדירה כל צבע במרחב הגיאומטרי של 3 צירים (x,y,z = L,a,b), ולכן תרגום של ההבדל בין 2 פיקסלי צבע הוא פשוט כמו חישוב מרחק בין 2 נקודות במרחב. כל מה שאני זקוקה (נואשות, כאמור): להגדיר שטח קבוע, להפעיל blur לאחידות פני הכתם (עבור המיצוע אח"כ), לעבור מקריאת RGB ל-Lab mode, ולבקש ממוצע של ה-Lab על פני השטח. כך, כל כתם שצולם, צבעו הממוצע יאופיין ב-3 ערכי Lab וההבדל (המרחק) בינו לכתם אחר יהיה בר חישוב כמו בין 2 נקודות במרחב. ניתן יהיה לדעת מי צבע כהה ועוצמתי יותר וממש לדרג בינהם, ומשם הדרך להצלחת המחקר ותגליות כימיות רבות היא עניין של מה בכך… פוטושופ עושה זאת, אבל במחיר דמיוני (ביחס לפונקציה היחידה שמעניינת אותי) והשאלה היא האם יש עוד תוכנות (אפילו בתשלום, אבל הגיוני – התפשרתי/נכנעתי) שמסוגלות לכך. האם יש עם מי לדבר בפוטושופ, שיאפשרו לרכוש חבילה מצומצמת מאד (רק את הפונקציה הנ"ל), כמו שהם מוכרים את photoshop elements במחיר של 100 דולר בלבד? מה דעתך?
  תודה והערכה על תשומת לבך וזמנך. דורית

 7. דורית שלום
  אינני מומחה ל- GIMP ואינני מכיר מספיק פתרונות אחרים. הייתי במקומך מפנה את השאלה ל- Steinort Rolf (שהוא מומחה גדול ל- Gimp). תכתבי לו שאת מאוד נהנית מהבלוג והמדריכים שלו ועל הדרך תשאלי אותו את השאלה הנ"ל.
  אני משוכנע שהוא יענה לך במהירות (וגם אם אין פתרון ל- Gimp הוא יציע לך פתרון אחר).
  האתר שלו: http://meetthegimp.org כתובתו: info@meetthegimp.org

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *