רכישת מחשב חדש: כל מה שצריך לדעת (חלק 1)

רכישת מחשב חדש (נייד או נייח) היא משימה מורכבת. קונים רבים לא מבינים את המשמעות של המפרטים השונים ולכן קשה להם להעריך במה מחשב אחד טוב ממשנהו ואיזה מחשב מתאים לצרכים שלהם. אדגים ותבינו כמה הנושא מורכב:

בדקתי ב Zap: כרגע מוצעים 6047 דגמים של מחשבים ניידים. רשימה ענקית ולכן החלטתי לצמצם אותה ולהתמקד ביצרן אחד. בחרתי בלנובו: בפילוח זה מוצעים "רק" 2268 מחשבים (עם מפרטים שונים ומשונים), אז איזה דגם לבחור? איך בכלל אפשר לדעת?
כדי להבין את התחום אין מנוס מלתת הסבר קצר על הרכיבים השונים שקיימים במחשב. בהסבר אציג כלים שונים דרכם תוכלו לכמת את ביצועי הרכיב ולחשב מספרית (ב- %) את שיפור הביצועים שתקבלו אם תבחרו ברכיב אחד על פני משנהו.
אחרי שאסקור את כל הרכיבים אסביר על הסדרות השונות (של מחשבים ניידים ונייחים). אם ניקח שוב כדוגמא את Lenovo, יש להם מספר דגמים שמיועדים לציבור הרגיל (Customer Class), מספר דגמים לקהילה העסקית (Business Class) ומספר דגמים לחובבי המשחקים (Gamers). קיימים מספר דגמים בכדי לספק צרכים שונים: ממחשב פשוט וזול ועד למחשב איכותי ויקר. מן הסתם טווח המחירים יהיה בהתאם: ב- Lenovo מ- 1,000 ש"ח ועד 18,000 ש"ח! אז כאמור כדי להבין את הדקויות חייבים להבין תחילה ממה מורכב מחשב. בחלק הבא אסביר על המעבד, על יצרנים, מחירים ודגמים שונים, אבל הכי חשוב: אציג בפניכם כלי מדידה שבאמצעותם תכמתו את ביצועי המעבדים כך שתוכלו להשוות ביניהם (המטרה שההסבר שלי יהיה רלוונטי לשנים ארוכות – גם כשיצאו רכיבים חדשים וחזקים יותר)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.