13 שנים עם לינוקס, 13 שנים עם Gnome

אני חושב שהכותרת אומרת הכל, אך הקביעה "13 שנים עם Gnome" לא אומרת בהכרח שלא ניסיתי סביבות אחרות: ניסיתי את KDE (כולל הגרסה האחרונה), ניסיתי את XFCE (על מחשב ישן) אך בכל הפעמים לא החזקתי מעמד יותר ממספר ימים וחזרתי מהר ל- Gnome.

אז מה מושך אותי כ"כ ל- Gnome:

 • פשטות
 • אלגנטיות
 • מינימליות
 • נוחות בעבודה

האמת שאני לא יודע להצביע על הנקודה מדוע אני לא מסתדר עם KDE… הגרסה האחרונה ממש מרהיבה (לעומתה Gnome נראית ממש פרמיטיבית ומיושנת). האם זה רק ההרגל רב השנים או ש- KDE באמת צעקני ולא כ"כ נוח לעבודה? האמת זה לא ממש משנה מפני שאני תיכף "חוטף" trackback למאמר: "x שנים בלינוקס, x שנים ב- KDE)… (:

13 תגובות בנושא “13 שנים עם לינוקס, 13 שנים עם Gnome”

 1. לכל סביבה לוקח זמן להתרגל. עברתי לסביבת KDE לא מזמן בעקבות הקנאה שלי בממשק QT. בהתחלה התרשמתי בטעות שהעיצוב בkde פחות גמיש מאשר בגנום. בעקבות עצותיו של משה ווגנר גיליתי הרבה יותר גמישות והתאהבתי. אז נשארתי עד היום. אז אני מציע לך להתקין בדביאן את החבילה המינימלית של הסביבה ועוד כמה חבילות שנראות לך חיוניות כמו שומר מסך. תבדוק מה חסר לך ותתקין בהתאם. אפשר לעצב סביבה "שקטה". אני לא ממליץ על קובונטו. הרי באובונטו תמיד יש הרגשה של עודף…

 2. אני עובד עם xfce. תמיד אני חוזר לסביבת העבודה הזו.
  CDE היתה הסביבת עבודה הראשונה שלי כשעבדתי עם יוניקס בצבא, וממש אהבתי את הממשק. למרות שעבדתי הרבה גם עם גנום ו KDE, ואני מסתדר איתם, עדיין xfce מאוד נוח לי יותר מהאחרים, לא יודע למה.

 3. אני במשרד עובד עם KDE ובבית עם GNOME ואני לא יודע למה אבל אני פשוט מסתדר יותר טוב עם GNOME. פשוט יותר נוח לי. אני גם בעד הממשק המנימליסטי, בלי כל הדברים היפים.

 4. איך אני נשמע עלוב לעומתך…
  שנתיים עם לינוקס ושנתיים עם gnome 🙂
  בתחילת דרכי גם כן ניסיתי את kde כי הוא היה נראה לי יותר יפה, כשהתקדמתי קצת הבנתי שהgnome הרבה יותר נח (בשבילי כמובן ;-)).

 5. וגם אני, עם גנום.
  ניסיתי ממש קצת את KDE, והוא נחמד והכל. אבל הוא היה מאוד מאוד איטי, ושונה ממה שאני רגיל אליו. אני צריך לנסות יום אחד. ההגדרות שונות לחלוטין, וגם מנהל החלונות, ואני פשוט לא מכיר את זה.

  גנום היא סביבת העבודה הכי נוחה שניסיתי עד היום, אבל אני מאוד לא אוהב את הכיוון שהפיתוח שלה מתקדם בו (גנום 3). אם באמת ככה יראה גנום 3, כזה לא נוח ומוזר כמו הPreview, אני בשמחה אעבור לKDE. כי עם כל הכבוד לנוחות, גנום 3 זוועתי. את כל היופי והנוחות של התפריטים הם הרסו.

  ואני אגב, 3 שנים בקירוב עם לינוקס, 3 שנים בקירוב עם גנום. ונכון שיש בעיות, ונכון שיש דברים שחסרים (כמו הווידג'טים המגניבים בKDE), אבל אני אוהב את זה – זה פשוט נוח.

 6. טוב :), אני אמנם מגיע מהצד השני,
  6 שנים בKDE.
  אני חייב להגיד שKDE השתפרו מאוד לטובה בגירסאות האחרונות.
  הסביבה מאוד נקייה, מאוד גמישה, יש הרבה מבחר של עיצובים, אייקונים וכו' להורדה ישירות מהממשק (כמו מנהל חבילות), והיא מרגישה מאוד מקצועית.
  כשמישהו שאל אותי לאחרונה אם "לינוקס העתיקו מוינדוז 7", חייכתי, כשידעתי שKDE4 הייתה קיימת לפני יציאתה של WINDOWS 7 ואפילו WINDOWS VISTA לשוק.
  לדעתי זה דבר יפה שKDE עומדת בראש הטכנולוגיה של הDesktop כיום.
  אני מבין מצד אחד אנשים שרוצים הכל פשוט,
  מצד שני, אני באופן אישי **מת** על זה שאפשר להגדיר בה הכל, הכל גמיש, והכל מותאם בצורה ידידותית ויש המון מחשבה על הUI מעבר ליופי.

  לדעתי גם החברה שמשתמשים בGNOME צריכים לשמוח על KDE, בתחרות שהיא נותנת לגנום, גנום צריכה לשפר את עצמה כל הזמן, וכולם מרוויחים מזה.

 7. 3 וקצת שנים על לינוקס, ובחודשים האחרונים בחזרה על gnome אחרי כמעט שנה על xcfe. האמת שנהנתי עם xfce, הרגשה של אוטו עם הילוכים ידניים לעומת אוטו אוטמטי (במיוחד עם באותו זמן מנסים דביאן במקום אובונטו). בסופו של דבר קניתי מחשב חדש, גם אם לא מהחזקים שיש, וזה פיתה אותי לחזור לסביבה הקצת יותר נוצצת.

  לגבי KDE – ניסיתי קצת בתחילת דרכי, ואחרי שגיליתי שבמשך כשלושה ימים התעסקתי במרץ רק במשחק עם ההעדפות, הבנתי שצריך גם לעבוד קצת עם המחשב…

 8. KDE זה הדבר שבזכותו התאהבתי בלינוקס.
  ממשק מתקדם ומרהיב שנותן פיייט לממשקים החדשים של חלונות והמון מקוריות לינוקסאית לעומת gnome.

 9. אני כבר כמה שנים עם Gnome, עברתי תקופה מסויימת ל-KDE, אבל היה קשה לי להשאר, ועברתי אחרי חודש חזרה ל-Gnome, הפשטות והנוחות יותר עדיפים על המראה הכללי…

 10. קול ספוט: אכן נאמר פעם (ע"י לא זוכר מי, נדמה לי מישהו עם דרגה גבוהה בדביאן) שהדבר הכי טוב בKDE זה שהם נותנים השראה לגנום.

  האמת היא שKDE היא סביבת עבודה טובה יותר מגנום בכמה בחינות, אבל יש דברים שבהם גנום טובה יותר. וכמו שכבר אמרתי, אם הפיתוח של גנום ימשיך במסלול הנוכחי, אני עובר לKDE. אבל עדיף להפסיק את המלחמות האלו בין ההפצות ובין שולחנות העבודה, הרי כל אחד ומה שמתאים לו (זה ממש סלוגן מעולה לשיווק לינוקס).

 11. כנראה שאני יוצא העוף המוזר שבחבורה – אני משתמש ב-XMonad. התקנתי אותו לנסיון לצד ה-KDE הקיים, וגיליתי שרוב הזמן אני נמצא עליו.

  XMonad הוא מנשק לעבודה ללא עכבר. העכבר שם, ואפשר להשתמש בו, אבל כמעט ואין בכך צורך מכיוון שהמערכת החלונאית אינה מאפשרת (בקלות) הסתרות של חלונות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *