תקניות אתרי האינטרנט בארץ

כידוע לכם מרבית אתרי האינטרנט בארץ לא תקניים. קיימים אתרים שכלל לא מאפשרים גישה לדפדפנים שאינם אינטרנט אקספלורר,

אתרים אחרים גורמים לשיבושי תצוגה קשים (נסו להיכנס עם השועל לאתר ערוץ הספורט). יש אתרים שסובלים משיבושי תצוגה "קלים" (שלא בהכרח מאפשרים להנות מפונקציונאליות האתר) ו…יש גם אתרים תקניים. לצערי בארץ אין מודעות לחשיבות התקן. חוסר תקניות משמע איבוד החופש לגשת לאתר עם מע' הפעלה שונות (mac,linux,bsd,solaris ועוד…), דפדפנים שונים (שוא"ש, קונקי, אפיפני, אופרה, ספארי ועוד…) ולראות ולהנות מאותה התצוגה והפונקציונאליות אילו גלשנו עם חלונות ואינטרנט אקספלורר. אתרים רבים חודשו, אך לא רק שהם לא ניצלו את ההזדמנות ליצור אתר תקני, הם ירדו מאוד ברמת תקניותם. כידוע ארגון התקינה העולמי w3c יצר תקן עולמי לכתיבת אתרי אינטרנט. ניתן לגשת לכתובת הבאה ולבדוק תקניות של אתרים. אחד הסיבות שבחרתי לעבוד עם מערכת ניהול התוכן wordpress (שהיא אגב תוכנה חופשית) היא תמיכתה בתקן. התמונה הבאה היא דינמית ובודקת בכל פעם שנכנסים לפוסט את תקניות האתר. הנה התוצאה:
Valid XHTML 1.0 Transitional

2 תגובות בנושא “תקניות אתרי האינטרנט בארץ”

  1. אם כבר אנחנו מדברים על תיקניות אז WP בעברית דוגמה קלאסית למערכת תיקנית שלא עובדת כראוי ברוב הדפדפנים (אההה… FF זה לא הדפדפן היחיד).

    תגלוש באתר שלך ב-IE, קונקי או אופרה (בייחוד אחרונה) אתה תראה מה שווה תג התקן…

  2. אכן גם הדפדפים עצמם לא תואמים לתקן ב- 100 אחוז (בלשון המעטה). , אבל דווקא firefox מאוד מתקרב לרוב דרישות התקן והוא משתפר כל הזמן.
    בטבלה הבאה  ניתן לראות שאופרה ופיירפוקס בעלי תאימות של למעלה מ- 90 אחוז לתקן css 2.1 בעוד שאקספלורר מיישם רק 54 אחוז מהמפרט לתקן זה.
    גם אקספלורר 7 לא משתפר מפני שמיקרוסופט מזלזלת בדרישות התקן.

    לגבי הערה נוספת שלך: האתר שלי נראה די בסדר באינטרנט אקספלורר ואם יש בעיה קלה בעיצוב (אבל לא בפונקציונליות האתר) היא כאמור נוגעת לדפדפן עצמו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *