תיקון השיבוש באתר

קרוב לשנתיים שלא עדכנתי (לצערי) את האתר. האתר מבוסס וורדפרס ואחת לשבוע אני מקבל גיבוי של בסיס הנתונים. מידי פעם אני גם מקבל הודעה שוורדפרס שדרגה עצמה באופן אוטומטי לגרסה חדשה.

לפני כשבועיים קיבלתי מאחד הקוראים מייל שמעבר לחלק הראשון שכתבתי על Docker לא ניתן לקרוא את החלקים הנוספים. נראה היה לי מוזר… ואכן חיפוש אחר מילת המפתח Docker לא העלה דבר.
אבל הבעיה היותר חמורה: ניסיון להיכנס ללוח הבקרה העלה דף ריק!!! מוזר… ישר עלה בדעתי שאולי פרצו לאתר ומחקו/שיבשו חלק מהתכנים, אבל היה לי מוזר שחלק מהתכנים בכל זאת נשארו על כנם. אבל למה לא ניתן להיכנס ללוח הבקרה?

החלטתי לבדוק את הנושא במכונה וירטואלית:
בניתי LAMP, העתקתי את כל קבצי האתר למכונה הוירטואלית, שחזרתי את בסיס הנתונים ואכן האתר עובד בגלישה ל- http://localhost
אבל… קיימת אותה התופעה בדיוק: לא ניתן להגיע למאמרים שכתבתי על Docker…

עיון בקובץ הגיבוי העלה שהתכנים אכן קיימים בבסיס הנתונים! שום דבר לא נמחק, אז מה השתבש פה?
לאחר מחשבה החלטתי לחשוד בתוספים: השבתתי את כולם ואכן נראה שהאתר חזר לפעול היטב (וניתן לקרוא את המאמרים על Docker), עכשיו הדרך לפתרון הייתה קלה: העליתי תוסף אחר תוסף כשאני בודק את תפקוד האתר. כשהפעלתי את התוסף שמטפל ב- Syntax Code Highlight התקלה חזרה. בדיקה העלתה שהתוסף לא מתוחזק קרוב לשנתיים וכנראה לא תואם לגרסת וורדפרס העדכנית. התקנתי תוסף אחר, עדכנתי את המדריכים ווידאתי שהקוד המודבק נראה טוב.
מסקנה: להחזיק אתר ולא לבדוק אותו זה דבר גרוע. הרעיון של שדרוגים אוטומטיים הוא מעולה אך גם מסוכן וצריך לבדוק היטב שהתאימות לתוספים לא נפגעת.

הערה:
האם אתם מעוניינים שאחור לכתוב באתר? אם כן רשמו בתגובות מה הנושא שאתם רוצים שאכתוב עליו