האתר החדש של מזרים עולה לאוויר

כשאני מתבונן במאמרים האחרונים שלי אני רואה שרובם עוסקים במזרים. אינני חושב שזה מצב רצוי מבחינתי (הסבר בהמשך) ולכן פתחתי, בעזרתו האדיבה של עמית, אתר חדש שירכז את כל המידע הנוגע לתוכנה:

  • מדריכי התקנה
  • טיפים וטריקים
  • קישורים להורדה
  • הכרזות ועוד…

מהיום כבר לא אכתוב בבלוג הנוכחי על מזרים אלא על נושאי הליבה של הבלוג: לינוקס ותוכנה חופשית. לפיכך מומלץ לכוון את קוראי הרסס שלכם גם לאתר החדש.

mazrim_newsite.png

מזרים ב- sourceforge

בהמשך לרשימה הקודמת החלטתי להמשיך את פיתוח מזרים ב- sourceforge. לדעתי מדובר בפלטפורמה נוחה ומקצועית שהיתרונות שלה לעומת פיתוח בבלוג עצמאי ברורים מאליהם.

מספר כתובות שימושיות:

  • דף הבית של מזרים ב- sourceforge: כאן
  • הורדה: כאן
  • דיווח על באגים: כאן
  • בקשת תמיכה באתרים נוספים: כאן
  • פורום (הוראות התקנה, שאלות, בעיות ועוד): כאן

באתר קוד המקור וקבצים בינריים ללינוקס (גרסה 1.7). בקרוב אעלה את הגרסה למקינטוש (1.6) וגרסה חדשה לחלונות (1.7). אנא עשו שימוש בקישורים שסיפקתי (דיווח על באגים, בקשת תמיכה ושאלות ותשובות בפורום).

מזרים: מה הלאה?

בזמן האחרון אני חושב איך להתקדם עם הפרויקט.  אני חושב שריכוז הפרויקט בידי אדם אחד די מיצה את עצמו ובכדי להרחיב את התמיכה לאתרים רבים נוספים אזדקק לסיוע של הקהילה. לפני מספר ימים ביקשתי עזרה בבדיקות QA וכבר ארבעה אנשים נרתמו למשימה (הם בודקים את הגרסה הנוכחית ואני מקווה שיבדקו גם את גרסאות הבטה העתידיות). מעבר לכך אשמח לקבל סיוע גם מתכנתים נוספים. אני מאמין גדול בסינרגיה ושילוב כוחות יתרום הרבה מעבר לתרומה האישית של כל אחד מהמשתתפים‏‎. ברור שריכוז הפיתוח בבלוג שלי איננו מתאים לפיתוח פרויקט מסוג זה וחשבתי להיעזר בפלטפורמה של  sourceforge. אשמח לשמוע את חוות דעתכם!

הערה לסיום: אני רוצה להדגיש שאת הפרויקט לא ביצעתי לבד. הרבה מאוד אנשים סייעו לי במרוצת  הדרך (ולא אזכיר את שמם מחשש שאפספס מישהו). מאנשים אלו למדתי המון ואני רוצה לנצל את ההזדמנות ולהודות להם מקרב לב. העניין הוא שבעבר ריכזתי את הפרויקט לבד ואני שואף לכך שכמה אנשים יהיו אחראים על הפרויקט כך שקצב ההתקדמות שלו תהיה הרבה יותר מהירה ומשמעותית.

תועלות מ- AP2008

השנה, כפי שכתבתי, היה כנס יפה במיוחד מה שאפשר לי "לטעון מצברים" ולהבין מה אני הולך ללמוד בקרוב. הנושא שהכי מעניין אותי זה ללמוד בצורה רצינית את Django (תשתית לפיתוח ישומי web). את ההרצאה על Drupal פספסתי לטובת Open-Moko אך גם את Drupal אני מעוניין לנסות בקרוב (את WP אני מכיר די טוב). בינתיים אני מצפה (כמו כולם) לשחרור "החומרים" מהכנס, וכדי להעביר את הזמן בנעימים (אין ש"נ בעבודה) החלטתי לרענן את שולחן העבודה המשעמם שלי ולהעניק לו מראה הדומה לשולחן העבודה של מאיר קריחלי (מאיר, תודה על פרסום ההוראות):

[youtube kqjJLsTm5sw]