מזרים: מה הלאה?

בזמן האחרון אני חושב איך להתקדם עם הפרויקט.  אני חושב שריכוז הפרויקט בידי אדם אחד די מיצה את עצמו ובכדי להרחיב את התמיכה לאתרים רבים נוספים אזדקק לסיוע של הקהילה. לפני מספר ימים ביקשתי עזרה בבדיקות QA וכבר ארבעה אנשים נרתמו למשימה (הם בודקים את הגרסה הנוכחית ואני מקווה שיבדקו גם את גרסאות הבטה העתידיות). מעבר לכך אשמח לקבל סיוע גם מתכנתים נוספים. אני מאמין גדול בסינרגיה ושילוב כוחות יתרום הרבה מעבר לתרומה האישית של כל אחד מהמשתתפים‏‎. ברור שריכוז הפיתוח בבלוג שלי איננו מתאים לפיתוח פרויקט מסוג זה וחשבתי להיעזר בפלטפורמה של  sourceforge. אשמח לשמוע את חוות דעתכם!

הערה לסיום: אני רוצה להדגיש שאת הפרויקט לא ביצעתי לבד. הרבה מאוד אנשים סייעו לי במרוצת  הדרך (ולא אזכיר את שמם מחשש שאפספס מישהו). מאנשים אלו למדתי המון ואני רוצה לנצל את ההזדמנות ולהודות להם מקרב לב. העניין הוא שבעבר ריכזתי את הפרויקט לבד ואני שואף לכך שכמה אנשים יהיו אחראים על הפרויקט כך שקצב ההתקדמות שלו תהיה הרבה יותר מהירה ומשמעותית.

תועלות מ- AP2008

השנה, כפי שכתבתי, היה כנס יפה במיוחד מה שאפשר לי "לטעון מצברים" ולהבין מה אני הולך ללמוד בקרוב. הנושא שהכי מעניין אותי זה ללמוד בצורה רצינית את Django (תשתית לפיתוח ישומי web). את ההרצאה על Drupal פספסתי לטובת Open-Moko אך גם את Drupal אני מעוניין לנסות בקרוב (את WP אני מכיר די טוב). בינתיים אני מצפה (כמו כולם) לשחרור "החומרים" מהכנס, וכדי להעביר את הזמן בנעימים (אין ש"נ בעבודה) החלטתי לרענן את שולחן העבודה המשעמם שלי ולהעניק לו מראה הדומה לשולחן העבודה של מאיר קריחלי (מאיר, תודה על פרסום ההוראות):

[youtube kqjJLsTm5sw]

אוגוסט פינגווין 2008: סיכום מנקודת מבט אישית

  1. הכנס היה מאורגן בצורה מאוד יפה. ההערה היחידה שלי נוגעת לעובדה שרוב המרצים התקשו לעמוד בלוחות הזמנים שהוקצו להם (הייתי נוכח ברוב ההרצאות הטכניות וזאת באמת משימה קשה ללמד או להעביר מסר רציני בחצי שעה).
  2. אני רוצה ששלומי ישראל יסרק אותי כל בוקר בבלנדר (ועדיף גם שבאותה ההזדמנות ימלא לי את השיער…)
  3. שולחן העבודה שלי מאוד מיושן: יצא לי ריר רק מלראות את שולחנות העבודה של מאיר קריחלי ויעקב זמיר.
  4. יעקב זמיר היה צריך ללמוד לקח מהניסיון של ביל גייטס (ניסוי בזמן אמת על חלונות 98…). בכל מקרה מאוד נהניתי מההרצאה שלו  (כדי שהרצאה תעבור בצורה יפה צריך שלמרצה יהיה קסם אישי ויעקב הקרין שפע של קסם כזה)
  5. הייתי במסיבת מפתחות. בקרוב יהיה לי מפתח פרטי משלי (מאושר) ואז אוכל לחתום על חבילות מזרים שאני משחרר מפעם לפעם (באמצעות המפתח הציבורי שלי ניתן יהיה לוודא שלא בוצע שינוי בחבילה ע"י צד שלישי). בכל מקרה היה די קשה לזהות את הפרצופים רק מצפיה בתעודות הזהות שצפיתי בהם (כך שה- ק.ג.ב יכל בקלות "לפלח" מישהו אחר מבלי שנרגיש…)
  6. היה נחמד מאוד להכיר אנשים חדשים (במיוחד את אלו שהכרתי רק בכינויים)
  7. לארתיום ול- "חברה של ארתיום -> " יש חוש הומור טוב
  8. משושנה פורבס למדתי שיש שבעה מקפים ביוניקוד (מקף כתף, מקף רגיל  ועוד חמישה מקפים שאני צריך להיזכר איך קוראים להם…)
  9. אני מקווה שמיטל יודעת לצלם (מיטל הייתה אחראית על "פוטו רצח"). בכל מקרה אם התמונה לא תצא טוב היא צריכה לדעת שגם בשנה הבאה יש אוגוסט פינגווין (ואולי אני אהיה הצלם…)
  10. לסיכום: נהניתי מאוד!!!