מקורות למידה ברשת: פודקאסטים (חלק שני)

בחלק זה אכתוב על פודקאסטים שונים להם אני מאזין.

 • Mintcast: מדובר בפודקאסט די מצליח. יש לו זיקה ללינוקס מינט אך לא רק. הפודקאסט מחולק לשלושה חלקים מרכזיים: בהתחלה המארחים מספרים מה עבר עליהם בשבוע האחרון (משפחה, עבודה). חלק זה ארוך מידי ומיותר (לטעמי). חדשות: סקירה ופרשנות שבועית , הנושא המרכזי ותגובות מאזינים. עד לאחרונה הפודקאסט שוחרר אחת לשבוע, אך לאחרונה עבר למתכונת דו שבועית. ניתן להאזין "חי" לפודקאסט והזמנים גם מאוד נוחים לישראלים (ב- 22:00 שעון מקומי). אני מאוד אוהב את הפודקאסט. המארחים מאוד רהוטים, לא מעיקים ובדרך כלל לא נוטים לברברת יתר. מאחר שגם מדובר בשידור חי (ניתן להאזין להקלטה ביום למחרת) ניתן להעריך את הרמה המקצועית הגבוהה של המגישים. מעבר לתכנית עצמה, ניתן להתרשם מהחיים בארצות הברית: אחד המארחים התגורר במונטנה ועבר לצרכי עבודה לאזור טנסי. החיים בארה"ב לא קלים (למרות שגם בישראל המצב לא קל)
 • Going Linux: מדובר בפודקאסט ותיק אותו מארח (מהתכנית הראשונה) לארי בושי. הפודקאסט משחרר 3 תכניות בחודש: תכנית אחת מוקדשת לתגובות מאזינים, תכנית אחרת לנושא עיקרי אותו סוקרים ותכנית שלישית מוקדשת ל- Computer America (תכנית רדיו אמריקאית בנושא מחשבים). התכנית מתאימה למשתמשי לינוקס חדשים (הרמה שלה נמוכה מידי לרמה המקצועית שלי), אך אני מאזין לה בשל הרהיטות של המגישים ובשל העובדה שמידי פעם הם יכולים לחדש גם לי. בעבר התארח בתכנית טום. טום בחור מאוד מצחיק, "משחק" את תפקיד המשתמש הפשוט, הלא מתוחכם (כנראה שבאמת היה כזה), וזה היה ממש מוזר שלפתע הוא "נעלם" מהתוכנית (מבלי לספק הסבר). לי היה נראה שהוא מאוד נהנה מהפקת התכנית וכל הנושא לא היה מובן לי. נכון: מדובר בפודקאסט לא מסחרי, יכול להיות שנמאס לו, יתכן שהסתכסך עם לארי, אך רק לאחרונה התבררה הסיבה האמיתית להיעלמותו של טום: טום קיבל שבץ מוחי ואיבד לגמרי את הזיכרון שלו. היום טום משתקם. הוא לומד ללכת ומנסה לחזור לחיים נורמליים (עד כמה שהדבר ניתן). מי שנתן את ההסכמה לשחרור המידע על טום הוא אחיו, וניתן להאזין לדיווח כאן
 • Linux Unplugged: את Jupiter Brodcasting סקרתי לעומק בשבוע שעבר. בפודקאסט זה כריס ומט מדברים על כל מה ששכחו או שלא התאים לדבר עליו בתכנית המרכזית: Linux Action Show . הפודקאסט משוחרר אחת לשבוע (ביום רביעי)
 • Distrowatch Weekly: בפודקאסט זה סוקר ג'סי סמית הפצות לינוקס שונות. בתחילת הפודקאסט ג'סי סוקר לעומק, בכל תכנית, הפצה אחרת. בהמשך הוא סוקר את החדשות (וגם מציין את התרומות החודשיות שמעניק Distrowatch לפרוייקטי קוד פתוח שונים)
 • Floss Weekly: מדובר בוידאוקאסט בו מארחים את האנשים שעומדים מאחורי פרוייקטי קוד פתוח שונים. לעיתים יש לתכנית הברקות ומארחים אנשים מאוד מעניינים. מומלץ!
 • Coder Radio תכנית נוספת של Jupiter Broadcasting שמארחת אנשי מקצוע העוסקים בפיתוח

אלו הפודקאסטים העיקריים להם אני מאזין. אני נוהג להאזין לפודקאסטים באמצעות אפליקצית Podcast Addict. גם ללינוקס יש תוכנה מעולה שנקראת gPodder (השתמשתי בה לפני שרכשתי Nexus 7).
אז למה בעצם התחלתי לאהוב פודקאסטים? בשנתיים האחרונות אני סובל מיובש בעיניים. קריאה ממסך המחשב תורמת מאוד ליובש , ואין ספק שהתנתקות מהמסך מאוד מומלצת (מה עוד שהאנגלית שלי מאוד השתפרה ולפחות בהאזנה שואפת לרמת שפת אם). ומניין הזמן הדרוש לנושא (כל פודקאסט נמשך כשעה)? אני פשוט לא רואה טלויזיה (למעט שידורי כדורסל). אני חושב שאני בין הבודדים בארץ שלא ראה מעולם אף תכנית של האח הגדול, היפה והחנון, זה שעף או רץ למיליון ושאר תכניות הזבל ריאליטי שיש בטלויזיה. במקום זה אני עוצם את העיניים ומאזין לפודקאסטים 🙂

3 Replies to “מקורות למידה ברשת: פודקאסטים (חלק שני)”

 1. אילן לא הבנתי את המשפט האחרון.
  יש בארץ חצי מיליון חרדים ללא טלויזיה, איך יתכן שאתה בין הבודדים שלא ראו הפח הגדול?
  (גם לי אין טלויזיה ואני לא חרדי)

 2. טוב, הגזמתי… 🙂
  אבל אני שמח שהרבה לא רואים. הייתי שמח אם רוב הציבור לא היה רואה, ואז היו מורידים את תכניות הזבל הללו מהמרקע

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *